Na czym polega SEO?

Pozycjonowanie (można to podciągnąć pod SEO) to długotrwały i wieloetapowy proces mający na celu wypromowanie strony w wyszukiwarkach internetowych. Im wyżej dana strona znajduje się w wynikach wyszukiwania tym większe prawdopodobieństwo na dodatkowych UU (unikalnych użytkowników – czyli po prostu zwiększenie liczby wizyt oraz potencjalnych klientów).

Jak już powiedziałem – pozycjonowanie jest etapem długotrwałym oraz wieloetapowym. Na początku należy przystąpić do optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek internetowych (jak googlebot czy Yahoo! Slurp). Im bardziej przystępna treść dla takich robotów, to nasze strony będą lepiej indeksowane.

Następnie należy zwiększyć liczbę wizyt danych robotów. Im więcej wizyt, tym oczywiście lepiej i dokładniej indeksują treść witryny oraz ma to wpływ na pozycję. Co zrobić, aby owe boty odwiedzały nas częściej? Należy postarać się o linki do naszej witryny. Jak zdobyć linki? To już temat na inną chwilę. Pamiętajcie jednak, że sposobów na to jest mnóstwo i ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia bądź fundusz operacyjny.

Reklamy
Published in: on Maj 12, 2009 at 1:33 pm  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://seoisem.wordpress.com/2009/05/12/na-czym-polega-seo/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: